Netflix tworzy fundusz pomocowy o wartości 100 milionów dolarów na walkę z koronawirusem

Netflix pomoże swoim współpracownikom w walce z koronawirusem. W grę wchodzi aż 100 milionów dolarów.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała praktycznie cały świat. Najwięksi giganci próbują odnaleźć się w nowej sytuacji oraz chronić swoich pracowników. Netflix - największy serwis streamingowy na świecie robi, co w jego mocy, aby wspierać tysiące swoich pracowników oraz kontrahentów, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni pracy.

Netflix tworzy fundusz pomocowy o wartości 100 milionów dolarów na walkę z koronawirusem

Źródło: netflix.com

W piątek po południu dyrektor do spraw treści w Netflix'ie Ted Sarandos ogłosił, że firma utworzy fundusz pomocowy o wartości 100 milionów dolarów, aby złagodzić skutki wybuchu pandemii koronawirusa. Inicjatywa ta ma pomóc zwolnionym pracownikom Netflix'a, ekipom firmowym oraz aktorom, którzy nagle zostali pozbawieni środków do życia.

Co ważne Netflix zamierza wspierać nie tylko etatowych pracowników, ale również osoby podpisujące zlecenia na konkretne projekty.

Ted Sarandos w oficjalnym oświadczeniu, które pojawiło się na witrynie Netflix'a przekazał, że:

Większa część funduszu zostanie przeznaczona na wsparcie dla najbardziej poszkodowanych pracowników naszych własnych produkcji na całym świecie

Netflix w zeszłym tygodniu bezterminowo odwołał pracę na wszystkich planach filmowych.

Poza wspieraniem własnego personelu Netflix przeznaczył 15 milionów dolarów na rzecz osób trzecich i organizacji pozarządowych, które udzielają pomocy dotkniętym pracownikom, w krajach, gdzie Netflix posiada duże bazy produkcyjne. Po milionie dolarów zostało przekazanych na Fundusz Klęsk Żywiołowych SAG-AFTRA Covid-19, Fundusz Filmowy i Telewizyjny oraz Fundusz pomocy aktorom w sytuacjach kryzysowych w Stanach Zjednoczonych.

Zarząd Netflixa pracuje obecnie nad systemem pomocy pomostowej dla Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji, gdzie produkcja materiałów została całkowicie wstrzymana. Szczegóły na temat darowizn w wybranych krajach pojawią się w przyszłym tygodniu.

Sprawdź, ile kosztuje telewizor z wbudowanym klientem Netflix'a.

Źródło: mashable.com