Netflix w końcu z obsługą słuchawek AirPods Pro i Max!

Najnowsza aktualizacja Netflixa uruchamia obsługę Spatial Audio w droższych słuchawkach Apple. Skorzystają z niej posiadacze AirPods Pro oraz AirPods Max

Słuchawki Apple AirPods Pro oraz AirPods Max względem bazowego modelu posiadają aktywną redukcję hałasu z otoczenia (ANC) oraz obsługę Spatial Audio (dźwięku przestrzennego) wraz z Dolby Atmos.

Spatial Audio w Apple Music
Źródło: apple.com

Spatial Audio w Apple Music

Źródło: apple.com

Rzecznik prasowy Netflixa przekazał, że udostępniana jest nowa aktualizacja aplikacji klienckiej, która obsługuje dźwięk przestrzenny Spatial Audio słuchawek AirPods Pro oraz AirPods Max. O nowej opcji informują również użytkownicy na Reddicie i forum MacrRumors.

Zobacz również:

  • Recenzja: Test iOS 15 - jedna z najgorszych aktualizacji dla polskich użytkowników?
  • Apple AirPods 2021 - cena, data premiery, nowe funkcje [20.09.2021]
  • AirPods z nowymi funkcjami zdrowotnymi. Kiedy premiera?

Podczas odtwarzania treści kompatybilnych z dźwiękiem Spatial Audio można uruchomić go z poziomu Centrum Sterowania na smartfonach iPhone oraz tabletach iPad. Opcja zadziała na urządzeniach z zainstalowanym systemem operacyjnym iOS 14 lub nowszym.

Spatial Audio w Netflix
Źródło: MacRumors.com

Spatial Audio w Netflix

Źródło: MacRumors.com

Aby uruchomić Spatial Audio potrzebujemy słuchawek Apple AirPods Pro lub AirPods Max. Bazowe AirPodsy pierwszej i drugiej generacji nie są kompatybilne z dźwiękiem Spatial Audio.

Obsługa Spatial Audio w Netflix udostępniana jest stopniowo. Rozwiązanie ma na calu poprawę wrażeń słuchowych podczas oglądania naszych ulubionych filmów i seriali. Spatial Audio tworzy wrażenie dochodzenia dźwięku z kilku kierunków w tym samym czasie.

Według Apple technologia Spatial Audio potrafi stworzyć wrażenie znane z oglądania filmów w kinie. Rozwiazanie korzysta nie tylko z możliwości słuchawek, ale także żyroskopu i akcelerometru w smartfonach iPhone i tabletach iPad.