Netgear świętuje 10 lat w Polsce i wprowadza do sprzedaży najszybszy router świata

Konferencja z okazji dziesięciolecia marki w Polsce była też okazją do przyjrzenia się sprzętowi, który już trafił albo lada chwila trafi do sklepów. Najciekawiej zapowiada się router WiFi Nighthawk® X10 Smart, który gwarantuje prędkość WiFi do 7.2 Gbps. To drogi sprzęt, stworzony z myślą o streamingu filmów 4K i gier VR.

Nighthawk Smart WiFi X10 (R9000)

Netgear to producent urządzeń sieciowych, zarówno dla domu jak i dla biznesu. W naszym kraju firma jest obecna równo dekadę, co było dobrą okazją do świętowania. Podczas spotkania z mediami pokazano też najnowsze produkty.

Netgear świętuje 10 lat w Polsce i wprowadza do sprzedaży najszybszy router świata

10 lat Netgear w Polsce

Router WiFi Nighthawk X10 Smart: co potrafi?

Netgear chwali się, że ich najnowszy router, który właśnie trafił do sprzedaży, jest najszybszy na świecie. Przyjrzyjmy się jego możliwościom.

SZYBKOŚĆ WIFI: 7,2 Gb/s

TECHNOLOGIA: 802.11ac + 802.11ad

LICZBA PORTÓW: 7 portów Ethernet 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet, 2 porty USB 3.0

PRĘDKOŚĆ PROCESORA: czterordzeniowy procesor 1,7 GHz

LICZBA URZĄDZEŃ: ponad 20

Nighthawk® X10 Smart: filmy 4K i gry VR

Do czego to wszystko? Do tego, co wymaga transferu gigantycznych ilości danych, czyli obecnie na przykład do streamingu filmów w rozdzielczości 4K.

Router jest też promowany jako idealny do gier i aplikacji na gogle VR czy AR. Przecież transmisje na żywo w wysokiej jakości dla gogli Oculus Rift i HTC Vive to nasza najbliższa przyszłość.

Plex i Amazon Drive: multimedialne dodatki

Do zakupu najszybszego routera na świecie firma Netgear zachęca też ciekawymi dodatkami. Pierwszy to 3-miesięczny, bezpłatny dostęp do serwera multimedialnego Plex. Nie potrzebuje on komputera i ułatwi dostęp do naszej biblioteki filmów, muzyki i zdjęć.

Netgear świętuje 10 lat w Polsce i wprowadza do sprzedaży najszybszy router świata

Nighthawk Smart WiFi X10 (R9000)

Drugi bonus to 6-miesięczny, bezpłatny, nielimitowany backup na Amazon Drive.

Do obsługi Nighthawk Smart WiFi X10 (R9000) można używać aplikacji mobilnej Netgear Up. Pozwala ona na gromadzenie przydatnych informacji dotyczących routera, takich jak hasło sieci WiFi — już nie trzeba będzie ich szukać.

Orbi WiFi System i M4300: nowości na 10-lecie

Na spotkaniu prasowym z okazji jubileuszu zaprezentowano także serię zarządzalnych przełączników M4300. To pierwsza na świecie platforma Virtual Chassis 1G i 10G ze stackowaniem 10G dla wdrożeń krańcowych w średnich przedsiębiorstwach i kluczowych wdrożeń w małych przedsiębiorstwach.

Z kolei Orbi WiFi System to technologia trójpasmowa dostarczająca szybkie WiFi do każdego zakątka domu.

Życzymy kolejnych udanych premier!