Netgear zaczyna używać Wi-fi 6

Netgear stał się nie tylko jednym z pierwszych producentów routerów Wi-fi mesh, ale również pionierem wykorzystania w nich Wi-Fi 6 (czyli 802.11ax).

Oparty na Wi-fi 6 system Orbi Wi-fi mesh wspiera aż dwanaście równoległych streamów danych, co w praktyce daje mu czterokrotnie większą przepustowość w porównaniu z poprzednimi systemami Orbi. Netgear zapewnia, że umożliwi to gigabitowy transfer danych w całej sieci (oczywiście musimy mieć możliwość takiego od dostawcy internetu, a takie wielkości są raczej rzadkością w ofertach).

Trójzakresowy system Orbi operuje na frekwencjach 2,4 GHz oraz 5 GHz, a druga sieć 5 GHz jets przeznaczona na backhaul danych, wspierając przesył danych we wszystkich kierunkach. Technologia Wi-Fi 6 jest idealna dla gospodarstw domowych z dużą ilością urządzeń - zaczynając od elementów smart home, kończąc na streamujących wysokiej jakośic materiały wideo z internetu. Wspomniany backhaul powinien wyeliminować wszelkie lagi i pozwolić na pokrycie całego zaplanowanego obszaru.

System Orbi Wi-fi mesh wejdzie na rynek w drugiej połowie 2019 roku, jednak jak na razie nie podano nawet przybliżonej ceny.