Netia i telewizja "n" wprowadzają IPTV

Netia i telewizja "n" przygotowują się do wprowadzenia na rynek IPTV. Jak wynika z komunikatu obu firm, testy laboratoryjne zakończono pozytywnie. Pilotażowy projekt nowej telewizji interaktywnej będzie dostępny na terenie Warszawy i Wrocławia.

Jak podała w swoim komunikacie firma Netia, w IPTV będzie można znaleźć pełną ofertę programową telewizji "n" i typowe usługi oferowane przez telewizję cyfrową. Obie firmy nie ukrywają, że podjęta współpraca ma na celu podział kosztów i ryzyka związanego z inwestycją w usługi IPTV. Na podstawie porozumienia Netia otrzyma dostęp do kontentu i dodatkowego kanału sprzedaży, a telewizja "n" będzie miała dojście do nowych klientów, którzy nie zdecydowaliby się na zakup usług telewizyjnych w technologii satelitarnej.

Netia i telewizja "n" omawiają jeszcze szczegóły umowy handlowej oraz wstępny zakres usługi. Przez pierwsze miesiące IPTV będzie dostępna jedynie w Warszawie i we Wrocławiu, jednak już teraz obie firmy zapewniają, że jest to projekt, który obejmie swoim zasięgiem całą Polskę.

IPTV jest to oferta telewizji cyfrowej, która korzysta z wydzielonej części Sieci (główne tego zalety to brak wirusów i mniejsza podatność na zmiany szybkości transmisji danych). Do korzystania z niej wystarczy telewizor podłączony do sieci za pośrednictwem tzw. przystawki telewizyjnej (set-top-box).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: