Netia odebrała TP już ponad 20 tys. klientów

Do końca zeszłego tygodnia liczba klientów TP, którzy chcą skorzystać z usług dostępowych Netii przekroczyła 20 tysięcy. W liczbie tej zawierają się ci klienci, którzy już podpisali lub zamówili usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu na infrastrukturze Telekomunikacji Polskiej.

Netia jest pierwszą firma, która oferuje klientom indywidualnym usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu przy wykorzystaniu infrastruktury TP. Dzieje się tak na podstawie umowy na tzw. bitstream access (przeczytaj o tym w artykule: Siedmiu na łączach TP). Oficjalny cennik usługi został opublikowany w połowie stycznia. Netia zaoferowała ceny o około 10% niższe niż w analogicznych opcjach Telekomunikacji Polskiej.

Od początku zbierania zamówień, czyli przez około 2 tygodnie, na podpisanie umowy z Netią zdecydowało się ponad 20 tysięcy dotychczasowych klientów TP. Być może wynika to z nieco niższych cen i braku limitu pobierania plików. Trzeba jednak zauważyć, że z tego ostatniego wycofała się już także Telekomunikacja Polska. Nie wiadomo więc czy i teraz klienci TP tak chętnie rezygnować będą z jej usług.

Ceny brutto w Netii dla klientów TP kształtują się następująco:

512 kbps - 44,30 zł w przypadku umowy na 24 miesiące i 60 zł w przypadku umowy na 12 miesięcy.

1 Mbps - 55 zł w przypadku umowy na 24 miesiące i 64 zł w przypadku umowy na 12 miesięcy

2 Mbps - 110 zł w przypadku umowy na 24 miesiące i 115 zł w przypadku umowy na 12 miesięcy

6 Mbps - 124 zł. w przypadku umowy na 24 miesiące i 130 zł. w przypadku umowy na 12 miesięcy