Netia ostro inwestuje. Kupuje Telefonię Dialog i Crowley Data Poland

Netia poinformowała o zawarciu umowy, na mocy której nabędzie od Spółki KGHM 100% akcji Telefonii Dialog.

Wczoraj informowaliśmy o nowej ofercie przygotowanej przez Telefonię Dialog. Nieco później pojawiła się jednak kolejna dużo ważniejsza wiadomość. Otóż okazało się, że Netia i KGHM podpisały w czwartek warunkową umowę, na mocy której Netia za 944 mln zł kupi 100% akcji Telefonii Dialog.

Nabycie akcji nastąpić ma po spełnieniu się warunku zawieszającego, czyli uzyskania przez Netię do dnia 30 czerwca 2012 r. zgody organu antymonopolowego na dokonanie akwizycji. Jeżeli tak się nie stanie, umowa zostanie automatycznie rozwiązana.

Zobacz również:

  • Które sieci telekomunikacyjne mają najczęściej awarie w 2021 roku?

To jednak nie koniec inwestycji Netii, gdyż zawarła ona również warunkową umowę sprzedaży 100% udziałów w Crowley Data Poland za 31,8 mln USD. Podobnie jak w przypadku Dialogu, zamknięcie transakcji uzależnione jest od uzyskania przez Netię zgody organu antymonopolowego.

Dialog

Firma powstała w 1997 roku. Jest to ogólnopolski, niezależny operator telefonii stacjonarnej i komórkowej, który działa również jako dostawca usług internetowych oraz telewizji cyfrowej IPTV. Dialog oprócz własnej infrastruktury świadczy również usługi na łączach TPSA.

Crowley Data Poland

Jest to alternatywny operator telekomunikacyjny dedykowany wyłącznie dla biznesu oraz instytucji publicznych. Zapewnia usługi transmisji danych, usługi głosowe oraz dostęp do internetu.

Informacje o ofercie Netii znajdziecie pod tym adresem.