Netia z Gadu Gadu łączą z Internetem

Netia podpisała umowę z polskim komunikatorem Gadu Gadu, w ramach której będzie reklamować usługę dostępu do Internetu Netia Callback.

W komunikatorze Gadu Gadu pojawią się reklamy zachęcające użytkowników do korzystania z dostępu typu dial-up bez konieczności zmiany operatora. Dostęp do Internetu oferowany jest za pomocą tzw. callbacku, czyli połączenia zwrotnego od serwera.

Użytkownicy, którzy chcą skorzystać z usługi Netia Callback a posiadają linię telefoniczną u konkurencji, wystarczy, że na chwilę połączą się z serwerem Netii, płacąc za to zgodnie z taryfą własnego operatora. Zaraz po nawiązaniu połączenie zostanie zerwane. A następnie serwer Netii "oddzwoni" do użytkownika. Połączenie zostanie odebrane przez modem i od tego momentu klient będzie miał dostęp do Internetu rozliczany według stawek Netii.

Za połączenia Netia Callback płaci się 23 gr. za 3 minuty w godz. 08.00 - 18.00 w dni robocze, tyle samo za 6 minut w godz. 18.00 - 08.00 i przez cały weekend oraz święta (cena jest bez 7% podatku VAT).

Gadu Gadu posiada swój własny numer dostępowy do Internetu (usługa firmy Energis). Mimo tego twórcy komunikatora zdecydowali się na reklamowanie usługi Netii. "Te dwie oferty nie wykluczają się -zaznaczył Łukasz Foltyn, producent Gadu Gadu - Usługa dial-up jest prosta, nie wymaga podpisywania dodatkowej umowy i płacenia dodatkowego rachunku. Natomiast usługi oferowane wspólnie z Netią (Callback) zapewniają po pierwsze niższe ceny niż odpowiednia oferta dial-up, ponadto dają możliwość wykupienia pakietów w cenach niższych niż ofertuje to TPSA. Użytkownik ma wybór."

"Dla swoich użytkowników komunikator ma więc oferty - firm Energis i Netia - dodała Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy Netii - Gadu Gadu rozlicza się z operatorami według tej samej lub podobnej zasady a więc procentu z ruchu."

Dla tych, którzy zarejestrują się na stroniehttp://www.internetia.pl/rejestracja Netia przewiduje dwie godziny bezpłatnych połączeń z Internetem. Bezpłatny pakiet można wykorzystać natychmiast po zakończeniu rejestracji.

Usługa Netia Callback jest dostępna w następujących strefach numeracyjnych: gdańskiej, kaliskiej, katowickiej, kieleckiej, krakowskiej, lubelskiej, opolskiej, pilskiej, poznańskiej, radomskiej, siedleckiej, toruńskiej, warszawskiej i włocławskiej.

Więcej informacji:

http://www.internetia.pl/uslugi

http://www.gadu-gadu.pl