Netscape 7.0 prawie gotowy

Jeszcze nie finalna wersja, ale Preview Release 1 przeglądarki Netscape 7.0 jest już dostępna do pobrania. Netscape 7.0 PR1 to na razie wersja testowa, ale oficjalnie udostępniona przez producenta przeglądarki. W Netscape 7 wprowadzono sporo zapożyczeń z Mozilli - m.in. jednoczesne otwieranie w jednym oknie przeglądarki wielu stron WWW.

Jeszcze nie finalna wersja, ale Preview Release 1, przeglądarki Netscape 7.0 jest dostępna do pobrania. Netscape 7.0 PR1 to na razie wersja testowa, ale oficjalnie udostępniona przez producenta przeglądarki. Jest to związane ze zbliżającym się końcem prac nad inną przeglądarką, Mozilla 1.0, nad którą pracowali twórcy Netscape’a i zapowiadali, że wykorzystają opracowane w projekcie Mozilla rozwiązania w swojej przeglądarce.

W Netscape 7 wprowadzono wiele istotnych zmian, w tym zgodnie z zapowiedziami, sporą liczbę zapożyczeń z Mozilli, np. jednoczesne otwieranie w jednym oknie przeglądarki wielu stron WWW (z tej funkcji mogą również korzystać użytkownicy Opery, nie ma jej jedynie w Internet Explorerze). Rozwiązanie to polega na otwieraniu kolejnych WWW w tzw. zakładkach, a nie jak do tej pory w nowym oknie (użytkownik sam decyduje, czy chce korzystać z zakładek czy z oddzielnych okien przeglądarki).

Kolejną istotną zmianą jest rozszerzenie pakietu Netscape o aplikację umożliwiającą odbiór internetowych radiostacji. Ciekawym pomysłem jest szybki dostęp do wyszukiwarki (Click-to-Search) - wystarczy jedynie zaznaczyć na stronie internetowej wybrane słowo i kliknąć przycisk Web Search. Dodano przydatną funkcję Print Preview (podgląd wydruku).

Netscape wyposażono w ulepszony engine Gecko, dzięki któremu krótszy będzie czas ładowania stron czy pobierania plików.

Plik do pobrania: http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/0886.html