Netscape 9 - dla wszystkich

Nową wersję przeglądarki internetowej można zainstalować w systemie Windows, Linux oraz Mac OS X. Niestety mechanizm automatycznej aktualizacji w 8.x nie zainstaluje najnowszego wydania - trzeba to zrobić ręcznie. Zobacz jak zmieniły się wygląd i funkcje programu. Czy Netscape to synonim Firefoksa?

Wygląd niemal identyczny ze zwykłym wydaniem Firefoksa 2.0

Wygląd niemal identyczny ze zwykłym wydaniem Firefoksa 2.0

W nowym wydaniu aplikacji wprowadzono zmiany w interfejsie w taki sposób, aby jak najwięcej miejsca mogły zajmować strony internetowe. To zapewne ukłon producenta w stronę posiadaczy komputerów przenośnych, które najczęściej posiadają 15-calowe ekrany. Dziewiątka posiada także system automatycznej korekcji wpisywanych adresów URL, który przydaje się podczas wprowadzania popularnych adresów - np. przeglądarka sama postawi kropkę w odpowiednim miejscu. Wprowadzono także kilka ułatwień w przeglądaniu stron (zapamiętywanie adresów bez dodawania ich do zakładek, szybki restart przeglądarki z zapamiętaniem otwartych stron, zmiana rozmiaru obszarów tekstu na stronach) oraz obsługę rozszerzeń przeznaczonych do przeglądarki Firefox 2.x.

Po zainstalowaniu programu odnieśliśmy wrażenie, że to nie Netscape, ale Firefox ze zmienioną skórką. Wszystkie funkcje są niemal identyczne i, w porównaniu do wydania ósmego, jeszcze bardziej zbliżono się pod względem funkcjonalności i wyglądu do przeglądarki ze znakiem ognistego lisa. Jeśli lubisz zielonkawy kolor, masz słabość do marki Netscape z dawnych lat i nie masz problemów z językiem angielskim sięgnij po nowy produkt. Jeżeli cenisz wygodę i wolisz samodzielnie dostosować przeglądarkę, zainstaluj zwykłego Firefoksa.

Pobierz Netscape 9 dla systemu Windows, Linux lub Mac OS X

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.


Zobacz również