Netscape znów uaktualniony

Firma AOL udostępniła kolejną wersję przeglądarki Netscape - oznaczoną numerem 8.0.2. Z aplikacji usunięto błąd, który powodował problemy z renderowaniem plików XML w... przeglądarce Internet Explorer. Przedstawiciele AOL mówią, iż problem pojawił się najprawdopodobniej z winy Microsoftu, który dostarczył autorom Netscape'a błędną dokumentację IE.

O problemach z Internet Explorerem, powodowanych przez Netscape'a pisaliśmy szerzej w tekście "IE + Netscape - niedobrana para". Sprawa była o tyle poważna, że Microsoft zalecał nawet użytkownikom odinstalowanie Netscape'a do czasu rozwiązania problemu przez AOL.

Teraz problem został rozwiązany - poprzez udostępnienie wersji 8.0.2 Netscape'a. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli AOL, z nowej wersji usunięto również kilka błędów, które powodowały zawieszanie się przeglądarki. Warto wspomnieć, że jest to już drugie uaktualnienie przeglądarki od momentu udostępnienia wersji 8 - pierwsze przygotowano po wykryciu kilku poważnych błędów w zabezpieczeniach przeglądarki.

Na stronie AOL znaleźć można więcej informacji o nowej wersji.