Neverwinter Nights 2 - pierwsze screenshoty!

Firma Atari udostępniła pierwsze cztery zrzuty ekranowe z produkowanej właśnie drugiej odsłony popularnej gry RPG - "Neverwinter Nights 2".

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zrzutów ekranowych przedstawiających świat Neverwinter Nights 2 oraz przeczytania zapowiedzi gry, której fragment znajdziecie poniżej.

Neverwinter Nights 2 - Więcej, lepiej, ciekawiej...

Neverwinter Nights 2

Neverwinter Nights 2

Nadchodzą wielkie czasy dla wszystkich miłośników cRPG! Na początku przyszłego tego roku pojawią się w końcu tak długo wyczekiwane produkcje jak nowy, trzeci już Gothic czy TES IV Oblivion. To jednak nie koniec. Ledwie zdążymy ochłonąć po emocjach, jakich dostarczą nam nowe przygody Bezimiennego w GIII czy zwiedzanie rozległych obszarów Cyrodill w Oblivionie gdy pojawi się następny megahit. Na przyszły rok zapowiadana jest bowiem premiera Neverwinter Nights 2.

Obsidain rozwija skrzydła!

Nie tak dawno zagrywaliśmy się w doskonałego KOTOR II. Co ma on jednak wspólnego z nowym NWN? Okazuje się, że całkiem dużo - tak jak i opisywana gra jest tworzona przez ludzi z Obsidian Entertainment. Czytelników przerażonych wiadomością, iż BioWare "oddało" ich ukochaną grę jakimś żółtodziobom, szybko uspokajam - ludzie z Obsydian nie są nimi bynajmniej! Większa część zespołu pochodzi z dawnego Black Isle, a nazwiska takie, jak Feargus Urquhart czy Chris Avellone (to ten gość od Planescape i Fallauta!) mówią chyba same za siebie. Co więcej - w przeciwieństwie do wspomnianego już parokrotnie wcześniej KOTOR II - BioWare aktywnie współpracuje przy powstawaniu NWN 2. Nowy produkt ma nadal korzystać z Aurory jedynki, jednak oczywiście odpowiednio mocno podrasowanej. Wszystko po to, aby, ułatwić starym graczom orientację w środowisku gry...i tworzenie doń modyfikacji.

Dawno, dawno temu w Zapomnianych Krainach...

Neverwinter Nights 2

Neverwinter Nights 2

Fabuła gry nie jest praktycznie w żaden sposób powiązana z wydarzeniami przedstawionymi w jedynce. Oczywiście spotkamy kilka znanych już wcześniej postaci oraz odwiedzimy ponownie stare lokacje. Tym razem jednak większa część akcji gry będzie się rozgrywać za murami miasta Neverwinter. Sama metropolia ma teraz jednak bardziej przypominać Athkatlę z "Baldurs Gate II", niż ową nudną mieścinę z jedynki. Nie dość, że twórcy powiększyli miasto blisko trzykrotnie, to jeszcze napakowali je mnóstwem różnorakich atrakcji, łącznie z tradycyjnym już kompleksem kanałów i podziemi znajdujących pod nim. Programiści z Obsydianu zapewniają, iż tym razem również, akcja tocząca się na ulicach miasta Neverwinter będzie równie ciekawa, co wydarzenia poza jego granicami. Pamiętając "Baldurs Gate II", można im śmiało wierzyć. Jeżeli chodzi o samą długość gry, to jej twórcy oceniają czas potrzebny na przejecie dwójki na 60 do 80 godzin. Sama linia fabularna ma koncentrować się (...)

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj całość tekstu "Neverwinter Nights 2 - Więcej, lepiej, ciekawiej..."


Zobacz również