Neverwinter Nights PL

Twórcy słynnej gry "Baldur's Gate" po raz kolejny wytyczyli kierunek rozwoju komputerowych gier fabularnych. "Neverwinter Nights PL" to pozycja obowiązkowa dla każdego prawdziwego gracza.

Twórcy słynnej gry "Baldur's Gate" po raz kolejny wytyczyli kierunek rozwoju komputerowych gier fabularnych. "Neverwinter Nights PL" to pozycja obowiązkowa dla każdego prawdziwego gracza.

Pod względem grafiki zostawia poprzednie gry firmy BioWare daleko w tyle. Wszystkie miejsca i stworzenia są w pełni trójwymiarowe, z możliwością płynnego skalowania widoku na teren gry. Poziom szczegółowości i jakość grafiki bije na głowę wcześniejsze dokonania, takie jak "Wizardry 8", "Gothic" czy nawet "Dungeon Siege".

Przede wszystkim jednak gracz ma poczucie wielkiej swobody w eksplorowaniu ogromnego świata Zapomnianych Krain i w rozwoju kierowanej postaci. "Neverwinter Nights" oparta została na Dungeons&Dragons 3rd Edition i w pełni korzysta z możliwości oferowanych przez ten system. Koniecznie trzeba też wspomnieć o nowatorskim, wygodnym interfejsie, złożonym z półprzezroczystych okien, konfigurowalnych pasków skrótów i wygodnego "obrotowego" menu, obsługiwanego prawym przyciskiem myszy.

"Neverwinter Nights PL" to nie tylko długie samotne wieczory przed komputerem. Twórcy gry przygotowali świetny tryb multiplayer, który pozwoli nie tylko przeprowadzać sieciowe jatki, ale przede wszystkim poczuć klimat "prawdziwych" gier fabularnych, w których najważniejsza jest współpraca z drużyną graczy.

W dodatku dostępny jest polski bezpłatny serwer do gry wieloosobowej (http://nwn.gry.wp.pl).

Polska wersja "Neverwinter Nights" została przygotowana bardzo starannie - profesjonalni aktorzy, rzetelny przekład. Wrażenia nie psują nawet drobne wpadki: a to "pasek skrutów", a to postać przemawiająca nagle nieswoim głosem. Za to wszystko trzeba, niestety, zapłacić prawie 130 zł. Czy to za dużo? NWN PL to przynajmniej 60 godzin rozrywki - 2 zł za godzinę gry nie wydaje się w tym wypadku bardzo wygórowaną ceną.