New Line Cinema wreszcie w HD

Amerykański koncern filmowy New Line Cinema, od ponad roku zwlekający z decyzją, w którym z formatów HD zamierza wydawać swoje tytuły, wreszcie ogłosił decyzję. Okazuje się, że firma nie zamierza ograniczać się do jednego standardu - jej filmy dostępne będą zarówno na płytach Blu-ray, jak i HD DVD.

Pierwszym filmem New Line, który wydany zostanie w HD, będzie "Hairspray". Obraz ten w pierwszej kolejności - w listopadzie - pojawi się na płytach Blu-ray, zaś kilka miesięcy później również na HD DVD (aczkolwiek dokładnej daty na razie nie podano).

Przedstawiciele firmy tłumaczą, iż zwlekali z decyzją ponieważ liczyli, że w ciągu ostatnich miesięcy jeden z formatów zdobędzie wyraźną przewagę. Tak się jednak nie stało, dlatego też ostatecznie studio zdecydowało się na pójście w ślady koncernu Warner Bros. (do którego NLC zresztą należy) i wydawać filmy w dwóch standardach HD. Matt Lasorsa, przedstawiciel firmy, tłumaczy, że takie rozwiązanie będzie z pewnością optymalne dla klientów.

Warto wspomnieć, że Warner i New Line Cinema będą jedynymi amerykańskimi koncernami filmowymi wydającymi swoje tytuły w dwóch konkurencyjnych formatach - do niedawna robił to również koncern Paramount Pictures, jednak niedawno zdecydował się on na zrezygnowanie z Blu-ray.