New World - gracze podstępem pozbywają się rywali

Gracze New World od Amazon znaleźli nowy sposób, jak uniknąć walki i pozbyć się rywali.

fot. New World

New World zadebiutował na rynku 28 września 2021 roku. Gracze niedawno znaleźli nowy sposób na to, aby unikając walki pozbywać się swoich rywali. Do tego procederu wykorzystywany jest system anti-cheat. Jeżeli dana liczba osób zgłosi innych graczy, którzy są "podejrzani" o oszustwa, dostaną automatycznego bana.

Niestety w New World ten system stał się powodem do niezadowolenia wielu graczy, którzy niesłusznie zostali zablokowani. O co dokładnie chodzi?

Zobacz również:

  • Black Week - Najlepsze promocje na sprzęt fotograficzny [Aktualizacja 28.11.2021]
  • Pół miliona graczy odeszło z New World. Co się dzieje z grą od Amazonu?

Przede wszystkim w trakcie wojny klanów, niektórzy użytkownicy zgłaszali swoje zastrzeżenia w stosunku do najsilniejszych członków drużyny rywali. W ten sposób tuż przed rozpoczęciem meczy byli oni wyrzucani z gry, dzięki czemu szanse na zwycięstwo znacznie wzrastały.

Podobne działania wzbudziły sporo kontrowersji w sieci. Na oficjalnym forum New World oraz na Reddicie można znaleźć bardzo dużo głosów niezadowolenia. Do sprawy odnieśli się sami twórcy.

Tutaj pojawia się kolejny problem, ponieważ jeden z nich stwierdził, że każde zgłoszenie jest osobiście rozpatrywane przez odpowiednie osoby. Drugi z przedstawicieli przyznał z kolei, że w New World rzeczywiście jest stosowany system automatycznych blokad. Miejmy nadzieję, że już niedługo sytuacja się rozwiąże i będziemy mogli spokojnie i uczciwie grać w New World.

Zobacz także: Nowe wieści o Elden Ring i Horizon Forbidden West. Zobacz, jak oglądać pokaz