New World - komentarz Amazonu w sprawie spalonych kart NVIDII

Grając w nową grę od Amazonu, New Wrold, robicie to na własną odpowiedzialność. Gracze zgłaszają, że produkcja pali ich karty graficzne.

fot. New World

Beta testy New World, MMO od Amazonu już się rozpoczęły. Wielu graczy cieszy się z możliwości sprawdzania nowej produkcji. Pojawiają się jednak głosy, że w niektórych konfiguracjach sprzętowych lepiej jest jej nie uruchamiać. Czego dotyczy problem? Okazuje się, że New World podczas korzystania z kart RTX 3090 powoduje jej spalenie. Może to w szczególności dotyczyć kart EVGA RTX 3090. Winą za całą sytuację obarczane jest menu gry, a konkretnie nieograniczona ilość FPS. Powoduje to przegrzewanie się sprzętu oraz niebezpieczne skoki napięcia.

Czekamy na oficjalne oświadczenie producenta w tej sprawie. Aktualnie Amazon nie odniósł się w żaden sposób do sytuacji. Lepiej unikać kontaktu z New World do momentu, aż twórcy nie potwierdzą, że problem został rozwiązany.

Zobacz również:

Będziemy śledzić rozwój sytuacji i na bieżąco informować o wszystkich doniesieniach.

Aktualizacja 22.07.2021 - komentarz Amazonu

Na forum poświęconym New World przedstawiciel Amazonu skomentował doniesienia dotyczące uszkodzonych kart graficznych. Potwierdził on, że gra może powodować problemy z kartami EVGA RTX 3090. Jako przyczynę podał niepoprawne ustawienia sterowników oraz brak ograniczenia w ilości FPS w menu.

Został zaproponowany sposób rozwiązania problemu. Po pierwsze można wyłączyć nadpisywanie sterowników oraz uruchomić ograniczenie w ilości wyświetlanych klatek na sekundę. Gracze zwracają jednak uwagę, że powyższe sposoby nie rozwiązują problemu z przegrzewaniem się kart.

Redakcja PC Gamera dostała wiadomość od Amazonu, w której możemy przeczytać:

W zamkniętą betę New World można grać bezpiecznie. Aby jeszcze bardziej uspokoić graczy, wprowadzimy dzisiaj poprawkę, która ograniczy liczbę klatek na sekundę na ekranie menu. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie New World otrzymuje od graczy z całego świata i będziemy słuchać ich opinii w trakcie trwania bety i później.

Warto jednak poczekać na oficjalne potwierdzenie nie tylko od dewelopera ale także od graczy, że problem został w pełni naprawiony.

Zobacz także: Letnia Wyprzedaż PS Store. Setki gier w obłędnie niskich cenach