New York Digital Downtown czyli nowinki i gadżety elektroniczne

Na pokazie Digital Downtown w Nowym Jorku zaprezentowano nowe urządzenia elektroniczne. Ponieważ jest to wydarzenie inne niż Computer Electronic Show w Las Vegas znaleźliśmy także kilka ciekawych gadżetów.

Ostatnio rozrywka i mobilność są ważnym tematem. W odpowiedzi Intel zademonstrował 3 ultra mobilne PC z procesorem Atom. Firma nie podawała ich specyfikacji systemowych, gdyż jest jedynie dostawcą procesorów. Urządzenia produkowane są przez inne firmy. W przypadku trzech urządzeń są to Fujitsu, Compal i Lenovo. Hitachi pokazało swój ultra cienki panel grubości 1,5 cala. Obecnie dostępne są już ekrany o przekątnych 32, 37 i 42 cala.

Motorola przedstawiła kilka urządzeń audio. Pierwszym był zestaw słuchawkowy s9. Korzysta on z Bluetooth i pozwala słuchać muzyki z odtwarzaczy mp3 i telefonów posiadających ten system łączności. S9 posiada małe głośniki douszne. Zestaw DJ zawiera większe, tradycyjne słuchawki i posiada te same funkcje, co mniejsza wersja - korzysta z bluetooth i jednego przysicku. Oba zestawy są już obecnie dostępne w cenie od 100 do 150 dolarów.

Na rynku wkrótce pojawią się głośniki serii Q. Będą to trzy gamy różniące się rozmiarem i sposobem łączności. Najniższy model EQ3 podłączany jest do urządzenia i korzysta z jego baterii. Model najwyższy EQ7 może korzystać z własnego zasilacza oraz łączyć się z urządzeniami kablem lub poprzez Bluetooth. Inna funkcja, jaką może pełnić to telefoniczny zestaw głośnomówiący. Seria Q dostępna będzie na rynku na początku sierpnia, a jej ceny w zależności od modelu wahać się będą od 50 do 200 dolarów.

Przed budynkiem, w okolicy rzeki Hudson sprzedawca elektroniki Best Buy prezentował produkty w przeznaczonej do tego celu przyczepie. Jednym z celów tego był pokaz bezprzewodowego zasilania. System ten pozwala zasilać urządzenia tylko poprzez położenie ich na stole. iPod czy lampa zostały przerobione technologicznie by korzystać z tej funkcji.

Dla muzyków Roland zaprezentował elektroniczną perkusję. Inny klawiszowy system posiada mikrofon, w którym instrumentem staje się nasz głos. Za pomocą klawiszy reguluje się wysokość jego tonów. To znaczne ułatwienie dla osób nie posiadających umiejętności gwiazd estrady lecz wymaga natomiast umiejętności gry na pianinie.

Więcej w materiale wideo.