Newsy Muzyka

BBC NEWSBEAT


BBC NEWSBEAT

http://www.bbc.co.uk/radio1/newsroom/net.html

Istniejąca już od 25 lat brytyjska muzyczna stacja radiowa Radio 1, wreszcie uruchomiła swoją witrynę internetową. Znajdziecie tu wszystko, co można usłyszeć w eterze - wiadomości, cykliczne programy oraz archiwalne nagrania audycji. Oczywiście nie zabrakło także listy przebojów.

BUMBERSHOOT 1998

http://www.liveconcerts.com/

4 września rozpoczyna się coroczny festiwal muzyczny - Bumbershoot w Seattle. Festiwal potrwa do 7 września i będzie na żywo transmitowany na internetowej witrynie LiveConcerts. Na scenie w Seattle będzie można usłyszeć i zobaczyć takie sławy jak Bonnie Raitt, Eric Bogosian czy trip-hopową gwiazdę - Morcheeba.

RAP SHEET

http://www.rapsheet.com/thesheet/index.html

Amerykański magazyn muzyczny poświęcony muzyce Rap i Hip-hop - Rap Sheet wkroczył do Sieci. Nowa witryna jest przede wszystkim reklamówką papierowej wersji magazynu i internetowego radia KWRS. Ciekawostką na tej stronie jest sekcja poświęcona grom komputerowym. Najwyraźniej wielbiciele hip-hopu "rapują" w wolnych chwilach przy pomocy joysticka i klawiatury.

UNDERGROUND MUSIC MONTHLY

http://UMMusic.com/

Jeśli jesteś początkującym muzykiem undergroundowym to jest to wymarzona witryna dla Ciebie. Podstawowym celem autora strony jest kojarzenie początkujących muzyków z wytwórniami płytowymi, menadżerami oraz kolegami z branży.

POST INDUSTRY

http://www.postindustry.wroc.pl/

Oto nowa strona WWW poświecona muzyce i kulturze industrialnej. Znajdziemy tu dużo ciekawych informacji, katalog muzycznych wydawnictw, zapowiedzi muzyczne, recenzje i rozbudowaną bazę linków.