Nextbase debiutuje na polskim rynku z nowymi kamerami samochodowymi

Brytyjska marka Nextbase, produkująca kamery samochodowe, wchodzi na polski rynek. W ofercie znajdziemy sześć kamer z serii 2.

Fot. materiały prasowe

Brytyjski Nextbase wkracza do Polski z nową linią produktów serii 2. W jej skład wchodzi 6 kamer samochodowych – 122HD, 222, 322GW, 422GW, 522GW oraz najnowsza 622GW o rozdzielczości 4K. Wszystkie posiadają inteligentny tryb parkowania, modele z oznaczeniem GW wyposażono w moduły GPS (10 Hz) i WiFi. Dzięki autorskiemu oprogramowaniu kamery powinny zapewnić odpowiednią jakość obrazu niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych.

„Cieszymy się, że z naszymi wysokiej klasy kamerami samochodowymi debiutujemy na polskim rynku. To dla nas idealne miejsce do rozwoju terytorialnego obszaru naszego działania. Polska jest rynkiem z dużą chłonnością i miejscem dla nowego gracza klasy premium. Przychodzimy z unikalną technologię, która wzniesie branżę wideo rejestratorów jazdy na wyższy poziom. Z niecierpliwością czekamy na to, aby pomóc polskim kierowcom nie tylko jeździć mądrzej, ale przede wszystkim bezpieczniej”- powiedział Richard Browning, dyrektor generalny Nextbase.

Czym charakteryzują się nowe kamery samochodowe Nextbase serii 2? Posiadają system Emergency SOS, który w przypadku kolizji lub innego zdarzenia drogowego natychmiast powiadomi odpowiednie służby o zdarzeniu i lokalizacji. Użytkownik może zawczasu wprowadzić do systemu niezbędne dane medyczne, takie jak grupa krwi oraz historia chorób.

Zobacz również:

  • Recenzja: Nextbase 422GW
  • Recenzja: Nextbase 422GW - test wideorejestratora dla fanów nowych technologii
  • Ranking kamer samochodowych 2021 - Jaki wideorejestrator kupić? - Najlepsze kamery samochodowe

Dzięki funkcji AutoSync będziemy mogli od razu przesłać nasze nagrania na telefon poprzez Bluetooth, a dzięki aplikacji MyNextbase Connect będziemy mogli od razu udostępnić je stronom trzecim. Kamery możemy obsłużyć także za pomocą komend głosowych. Innym z programów, z których możemy korzystać jest odtwarzacz wideo MyNextbase Player oraz możliwość edycji materiału w chmurze

O nasze bezpieczeństwo zadba też tryb parkowania. W tym trybie kamera automatycznie uruchomi się w przypadku wykrycia wstrząsu, lub ruchu pojazdu. Jeżeli chcemy, możemy także zakupić kamery zewnętrzne, które zsynchronizujemy z główną kamerą.

Gdzie możemy kupić nowe kamery samochodowe Nextbase? Dostępne są w MediaMarkt, MediaExpert, Komputronik, X-kom, Allegro, oraz u wybranych partnerów. Ich ceny prezentują się następująco:

  • 122HD – 299 PLN
  • 222 – 399 PLN
  • 322GW – 599 PLN
  • 422GW – 799 PLN
  • 522GW – 899 PLN
  • 622GW – 1 199 PLN

Więcej informacji na temat specyfikacji technicznej nowych urządzeń możemy znaleźć na stronie producenta.

Zobacz także: Nextbase 422GW - test wideorejestratora dla fanów nowych technologii.