Nexus 4: Android 4.2.2 blokuje obsługę LTE

Użytkownicy smartfonów Nexus 4 otrzymali możliwość pobierania aktualizacji do Androida 4.2.2. Niestety otrzymując nowe funkcje muszą się oni liczyć z utratą nieoficjalnej obsługi LTE.

Android 4.2.2 w pierwszej kolejności trafił do właścicieli Galaxy Nexusa, Nexusa 7 i Nexusa 10. Dwa dni później otrzymali go również użytkownicy smartfona Nexus 4, którzy jednakże przekonali się, że po przeprowadzeniu aktualizacji pozbawieni zostali pewnej nieoficjalnej funkcjonalności.

O czym mowa? O możliwości ręcznego aktywowania łączności LTE (1700/2100 MHz; oficjalnie Nexus 4 wspiera jedynie HSPA+), którego użytkownicy mogli dokonać z poziomu poprzednich wersji Androida. Wszystko dzięki ekipie serwisu iFixit, która po rozebraniu smartfona Google natrafiła na układ mogący teoretycznie obsłużyć sieci 4G. Nieco później użytkownicy forum XDA udowodnili, że uruchomienie tej funkcjonalności jest banalnie proste:

Użytkownicy chcący dalej cieszyć się z szybszego Internetu nie powinni przeprowadzać aktualizacji. Z pewnością jednak wkrótce pojawi się ROM, który rozwiąże ich problem.


Zobacz również