Nexus 4: ile faktycznie Google sprzedało tych smartfonów?

Jak faktycznie sprzedaje się smartfon Google Nexus 4? Dzięki wysiłkowi społeczności z forum XDA-Developers chyba udało się to ustalić...

Firma Google zaprezentowała swój najnowszy smartfon, czyli produkowany przez LG model noszący oznaczenie Nexus 4, pod koniec października. Pierwsza partia urządzenia, które trafiło do sprzedaży dokładnie 13 listopada, rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Z czasem też okazało się, że zainteresowani nim klienci mają poważny problem z jego zakupem.

Powstaje pytanie, dlaczego tak się dzieje? Czy Nexus 4 cieszy się aż tak ogromną popularnością, że firma LG nie jest w stanie jej zaspokoić? Czy możemy tutaj mówić o milionach sprzedanych egzemplarzy?

Niestety z pomocą nie przychodzi nam tutaj Google, które nie podaje żadnych danych dotyczących sprzedaży. Na szczęście społeczność z forum XDA-Developers znalazła sposób na wyliczenie, ile (oczywiście w przybliżeniu) smartfonów Google'a zostało do tej pory wyprodukowanych. Dzięki rozebraniu na czynniki pierwsze ich numerów seryjnych (rosną one o 1 wraz z każdym wyprodukowanym egzemplarzem) udało im się ustalić, że:

- w październiku powstało zaledwie 70 000 egzemplarzy

- w listopadzie 90 000

- w grudniu 210 000

W sumie otrzymujemy więc niewielką pulę tych urządzeń, co tłumaczy kłopoty z ich zamawianiem. Grudniowe przyspieszenie pozwala mieć jednak nadzieję na poprawę tej sytuacji.

Nexus 4 - kiedy w Polsce?

Zgodnie z doniesieniami serwisu Engadget smartfon Nexus 4 powinien trafić do oferty sieci T-Mobile (dotyczy to również Polski) jeszcze w tym miesiącu.


Zobacz również