Nexus 4 wyprzedany. Spigen: Nexus 5 będzie miał premierę 31 października

Nexus 4 w wersji z 16 GB wewnętrznej pamięci został wyprzedany w amerykańskim sklepie Google Play. Google nie planuje uzupełnić zapasów, co oznacza, że szykuje się do premiery Nexusa 5.

Dzisiaj miałem okazję zaprezentować Wam króciutki film przedstawiający rzekomo następcę smartfona Nexus 4, czyli najprawdopodobniej produkowany przez LG model Nexus 5. Urządzenie to z pewnością wkrótce trafi do sprzedaży. Potwierdzają to coraz częstsze przecieki na jego temat oraz doniesienia serwisu The Verge. Wynika z nich bowiem, że Nexus 4 w wersji dysponującej 16 GB wewnętrznej pamięci został już wyprzedany w amerykańskim sklepie Google Play:

Nexus 4 wyprzedany. Spigen: Nexus 5 będzie miał premierę 31 października

Nexus 4 wyprzedany w Google Play

Jak pamiętamy, po niedawnej obniżce cen najpierw podobny los spotkał model Nexus 4 8 GB. Co jednak najważniejsze, Google podobno nie ma zamiaru uzupełniać oferty magazynów sklepu żadną z wersji urządzenia.

Kiedy premiera?

Jak już wspomniałem, to, że Google zamierza wprowadzić wkrótce na rynek następcę smartfona Nexus 4, jest pewne. Słowo "wkrótce" jest tutaj jednak mało precyzyjne. Pojawiły się jednak właśnie w Sieci niepotwierdzone doniesienia na temat dokładnej daty premiery Nexusa 5. Ich autorem jest produkująca pokrowce dla smartfonów firma SPIGEN, która zamieściła w sklepie Amazon ofertę sprzedaży pokrowca dla dla tego oczekiwanego przez wielu wielbicieli "czystego" Androida urządzenia:

Nexus 4 wyprzedany. Spigen: Nexus 5 będzie miał premierę 31 października

Pokrowiec dla smartfona Nexus 5

Jak widać, rozpoczęcie sprzedaży pokrowca zostało zapowiedziane na 31 października, co może oznaczać, że w tym samym dniu będzie miał premierę Google LG Nexus 5.

Zobacz również:

  • Te modele Realme wkrótce otrzymają aktualizację systemu! Sprawdź, czy twój smartfon jest na liście [08.02.2023]

Czy można wierzyć firmie SPIGEN? Myślę, że tak. Warto tutaj bowiem przypomnieć, że jest ona autorem podobnego "przecieku" dotyczącego "budżetowego" smartfona Apple. Dowiedzieliśmy się z niego, że będzie on nosił oznaczenie iPhone 5C oraz zobaczyliśmy go na zdjęciach w wysokiej rozdzielczości (okazały się prawdziwe).