Nexus 4 z 8 GB pamięci wyprzedany. Po obniżkach cen wielki popyt za oceanem

W amerykańskim sklepie Google Play nie można już kupić 8-gigabajtowej wersji smartfona Nexus 4. To efekt 100-dolarowej obniżki jego ceny, która miała miejsce kilka dni temu.

Kilka dni temu firma Google poinformowała o obniżkach cen smartfona Nexus 4 produkowanego przez firmę LG. Co ważne, nie było to tylko kosmetyczne cięcie cen, lecz naprawdę spore:

- w wybranych europejskich sklepach Google Play ceny spadły o co najmniej 25 %

- w Stanach Zjednoczonych Nexusa 4 można kupić o 100 USD taniej: za 199 USD (8 GB) i 249 USD (16 GB)

Nadchodzi Nexus 5

Oczywiście decyzja o obniżce cen pozwolić ma Google na wyczyszczenie magazynów. Jak się też okazuje, była ona słuszna i przynosi zamierzone efekty. W amerykańskim sklepie Google Play wyprzedany został już bowiem Nexus 4 w wersji z 8 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz również:

  • Już nie tylko Huawei? Rząd USA chce zbanować kolejnego producenta!

Dlaczego Google w ogóle czyści magazyny? Tutaj odpowiedź może być tylko jedna: szykuje się do rychłego wprowadzenia na rynek smartfona Nexus 5.

Czego możemy oczekiwać po smartfonie Nexus 5?

Obecnie najczęściej w spekulacja pojawiają się następujące jego cechy:

- ekran OLED Full HD o przekątnej wynoszącej 5 lub 5,2 cala

- procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,3 GHz

- 3 GB pamięci RAM

- system Android 5.0 Key Lime Pie

- 4G

Dodatkowo kilka tygodni temu pojawiły się również doniesienia, że Google zamierza powierzyć produkcję Motoroli (czyli własnej firmie), a nie LG.

No cóż, czy tak faktycznie będzie przekonamy się, jak sądzę, już wkrótce. Google nie może bowiem pozwolić sobie na zbytnią opieszałość ze względu na rychłą premierę nowych smartfonów Apple.