Nexus 5 dostanie wkrótce aktualizację usprawniającą aparat

Nexus 5 otrzyma wkrótce aktualizację, która powinna usprawnić działanie aparatu.

Kilka tygodni temu premierę miał smartfon Nexus 5, który jednocześnie jako pierwszy na rynku otrzymał najnowszego Androida 4.4 KitKat. Urządzenie, którego poprzednicy, delikatnie mówiąc, nie należeli do czołówki pod względem fotograficznych możliwości, miało oddać do rąk użytkownika mocno usprawniony aparat.

Niestety przeglądając fora okazuje się, że element ten nie spisuje się najlepiej. Właściciele Nexusa 5 skarżą się bowiem na rozmazane zdjęcia, bardzo wolne działanie autofokusa oraz opóźnienia migawki. Ogólnie narzekają też na słabe jakościowo zdjęcia.

Czy jest jednak jakś sposób na rozwiązanie tych problemów? Wkrótce powinien się pojawić w postaci stosownej aktualizacji.

"Zespół jest świadomy problemów i pracuje nad aktualizacją oprogramowania, która wkrótce zostanie udostępniona" - powiedziała niedawno serwisowi Cnet rzecznik Google, Gina Scigliano.

Google goni konkurencję

Przy tej okazji warto dodać, że Gina Scigliano potwierdziła również, iż przyszłe wydanie Androida będzie korzystało z nowego API (Application Programming Interface) dla aparatu, który pozwolić ma na zapisywanie zdjęć w formacie RAW oraz skorzystanie z trybu burst. Aby poważnie myśleć o dogonieniu czoowej konkurencji Google nie powinno zapominać jednak też o tak istotnych elementach jak obiektyw i matryca.