Nexus 5 i Android 4.4 KitKat bez aplikacji SMS? Można ją przywrócić

Jedną z nowości w najnowszej wersji systemu mobilnego Google jest usunięcie aplikacji SMS. Wiadomości tekstowe zintegrowane zostały bowiem w aplikacji Hangouts. Nexus 5 wyposażony w Androida 4.4 KitKat jest tym samym pierwszym urządzeniem, w którym wiadomości tekstowe zostały zintegrowane z komunikatorem Google. Okazuje się jednak, że osobną aplikację Wiadomości można spokojnie na nowe urządzenie przywrócić.

Google jak zwykle wraz z nową wersją wprowadziło do swojego mobilnego systemu mnóstwo nowości. Jedną z długo oczekiwanych zmian było zintegrowanie wiadomości tekstowych z systemowym komunikatorem. SMS-y tym samym stały się u posiadaczy Nexusa 5 z Androidem 4.4 KitKat częścią Google Hangouts.

Nie każdemu musi się taka zmiana jednak podobać, więc dobrze by było, aby użytkownicy mieli wybór. W tym przypadku Google nie jest jednak pomocne i zamiast umożliwić użytkownikowi decyzję, jakie rozwiązanie jest dla niego lepsze, niejako wymusza od użytkownika korzystanie z Hangouts. Jest na szczęście sposób, aby to obejść.

Metoda jest tak naprawdę banalna i polega na instalacji dowolnej aplikacji do obsługi SMS ze sklepu Google Play. Okazuje się, że aplikacja firmy z Montan Siew nie ma monopolu na zarządzanie wiadomościami tekstowymi i może to robić dowolny program. Co więcej, można nawet zainstalować w Androidzie 4.4 KitKat na LG Negusie 5 usuniętą w tej wersji aplikację SMS pochodzącą prosto od Google.

Nexus 5 i Android 4.4 KitKat bez aplikacji SMS? Można ją przywrócić

Android 4.4 KitKat Stock SMS app

Nie wszystkie zmiany w systemie Google przypadają użytkownikom do gustu, więc bardzo dobrze, że sam system jest dość elastyczny i pozwala na dość sporą ingerencję w oprogramowanie producenta. Możliwe jest nawet wgrywanie softu przygotowanego własnoręcznie lub ściągniętego z sieci, co po pierwszym zrootowaniu tego urządzenia powinno być znacznie łatwiejsze.

źródło: androidcommunity.com