Nexus 5 i Android 4.4 już 24 października? Google zaprasza na konferencję

Firma Google rozesłała zaproszenia na konferencję, która ma się odbyć 24 października. Nexus 5 i Android 4.4 KitKat będą gwiazdami wieczoru?

Zwolennicy Androida z coraz większą niecierpliwością oczekują premiery Androida 4.4. KitKat oraz smartfona Nexus 5. Kiedy ona jednak nastąpi?

Wcześniejsze, jak się okazało, nieprawdziwe spekulacje mówiły o 15 października. Kilka dni temu firma Google za pośrednictwem twitterowego konta przypisanego systemowi Android 4.4 KitKat zaczęła jednak z nami zabawę w zgadywanki publikując wskazówki sugerujące, że jego premiera będzie miała miejsce 28 października. Oczywiście większość z nas nie wyobraża sobie, abyśmy w tym samym dniu nie poznali Nexusa 5.

Google się z nami drażni

18 października firma Google mocno jednak zamieszała. Zaczęła bowiem rozsyłać poniższe zaproszenia:

Zaproszenie na konferencję Google

Zaproszenie na konferencję Google

Jak widać, nie ma na nich żadnych informacji sugerujących, że możemy oczekiwać premiery Androida 4.4 i smartfona Nexus 5. Zamiast tego zaproszenia zapowiadają wydarzenie związane z Google Play, a dokładniej muzyką, filmami i grami.

Czego więc możemy oczekiwać?

Są dwie możliwości:

- 24 października będziemy świadkami premiery nowego Androida i smartfona Nexus 5 (warto przypomnieć, że w lipcu Google wysłało zaproszenia mówiące jedynie o kolacji z nowym szefem Androida i Chrome, a byliśmy świadkami prezentacji nowego tabletu Nexus 7)

- Google skupi się faktycznie jedynie na Google Play, co potwierdza serwis Android Police, który twierdzi, że podczas konferencji nie będziemy świadkami premiery "żadnego sprzętu ani oprogramowania"

Jeżeli ten drugi wariant okaże się prawdziwy, być może oznacza to, że Google zamierza zorganizować z kilkudniowym odstępem dwie konferencje. Ufam bowiem wrześniowej deklaracji Nestle (od jej batonika pochodzi nazwa KitKat nowego Androida) i zakładam, że gigant zdąży "wyrobić" się ze wszystkim jeszcze w październiku:

Kitkat - październikowa deklaracja

Kitkat - październikowa deklaracja