Nexus 5 niechcący uchwycony na filmie Google

Nexus 4 został mocno przeceniony, co sugeruje, że Google szykuje się do rychłego wprowadzenia na rynek smartfona Nexus 5. Być może urządzenie to zostało właśnie zaprezentowane na jednym z filmów, który został nakręcony z okazji prezentacji kolejnego Androida o kodowej nazwie KitKat.

Ku zaskoczeniu użytkowników Androida oczekujących premiery systemu 5.0 Key Lime Pie (ciastko cytrynowe) firma Google zapowiedziała oficjalnie system o kodowym oznaczeniu 4.4 KitKat. Być może dzięki temu byliśmy również świadkami niechcącej (chociaż to raczej mało prawdopodobne; wygląda to na wyreżyserowaną sytuację) prezentacji następcy smartfona Nexus 4, czyli modelu, który prawdopodobnie będzie nosił  oznaczenie Nexus 5.

Jak do tego doszło?

Google zmieściło w serwisie YouTube film, na którym zarejestrowano postawienie przed kampusem firmy nowego "pomnika" symbolizującego  wspomniany system KitKat. Niestety status tego materiału został szybko zmieniony na prywatny, lecz dzięki szybkiej reakcji serwisu The Verge możemy go na szczęście obejrzeć:

Na uwagę zasługuje fragment od 39 sekundy, na którym widać jednego z pracowników Google trzymającego w rękach tajemnicze urządzenie z wielkim napisem NEXUS. Czyżby to był kolejny smartfon Google-LG, Nexus 5?