Nexus 5 od LG debiutuje w Polsce

Nowy smartfon już jest dostępny w sprzedaży detalicznej, a w ciągu kilku dni pojawi się w ofercie operatorów telekomunikacyjnych. Czy warto się nim jednak interesować?

Nexus 5 od LG debiutuje w Polsce

Na postawione przed chwilą pytanie, można odpowiedzieć szybko i krótko – tak. Owoc współpracy LG i Google to najszybszy smartfon z rodziny Nexus, a zarazem pierwsze urządzenie z tej linii pracujące w standardzie 4G/LTE. Może przy tym pochwalić się imponującą specyfikacją sprzętową.

Sercem smartfona jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktowany zegarem 2,26GHz. W urządzeniu znajdziemy także 5-calowy (faktyczna przekątna to 4,95”) wyświetlacz IPS Full HD o gęstości 445 pikseli na cal, 2GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wbudowanej. Sam wyświetlacz wykorzystuje technologię „in-cell touch” pozwalającą zmniejszyć liczbę tworzących go warstw. Powinien dzięki niej szybciej reagować na dotyk i wyświetlać bardziej wyraźny obraz nawet przy silnym świetle słonecznym.

Zobacz również:

  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [25.10.2021]
  • Black Weeks w Media Expert: telewizory nawet 80% taniej

LG zachwala także aparaty fotograficzne Nexusa 5. Tylny posiada matrycę 8MP, a przedni 1,3MP. Pierwszy z wymienionych posiada także optyczną stabilizację obrazu mającą sprawić, że zdjęcia wykonywane w ruchu lub przy słabym oświetleniu, nie będą rozmyte. Smartfon potrafi także wykonać panoramy sferyczne oraz połączyć do dziesięciu zdjęć w jedną fotografię w trybie HDR+.

Akumulator zastosowany w smartfonie ma pojemność 2300mAh. Producent zaznacza, że akumulator jest bardziej pojemny od tego, który wykorzystano w Nexusie 4, a jednocześnie czas jego ładowania do pełna skrócono o 29%.

Warto także wspomnieć, że Nexus 5 potrafi komunikować się za pomocą NFC, a jego baterię można ładować bezprzewodowo (potrzebna jest do tego jednak sprzedawana osobno ładowarka). Urządzenie waży 130 gramów i jest dostępne w dwóch kolorach – czarnym i białym. Smartfon działa pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego Android, czyli 4.4 KitKat.

Już teraz, Nexus 5 dostępny jest na rodzimym rynku w sieciach sklepów RTV Euro AGD, Komputronik oraz Media Expert. W pierwszej połowie stycznia 2014 roku będzie także dostępny w sieci Play. Cenę detaliczną urządzenia ustalono na 1799 złotych.

Zapraszamy do galerii zdjęć Nexusa 5.