Nexus 5 od LG na kolejnych zdjęciach

W Sieci pojawiły się kolejne zdjęcia tajemniczego smartfona LG, którym może być Nexus 5.

Wielu zwolenników "czystego" Google Androida pozbawionego obciążających go często zupełnie niepotrzebnych nakładek producentów sprzętu z pewnością z niecierpliwością czeka na premierę smartfona Nexus 5. Jak się wydaje, kilkanaście dni temu mieliśmy kontrolowany przeciek potwierdzający jego istnienie. Na filmie zarejestrowanym podczas ustawiania przed kampusem Google nowego "pomnika" symbolizującego nadchodzący system Android KitKat jeden z deweloperów trzymał bowiem w rękach tajemnicze urządzenie z wielkim napisem NEXUS:

Dzisiaj mam okazję zaprezentować Wam kolejne zdjęcia tego urządzenia. Dotarli do nich dziennikarze serwisu PhoneScoop, którzy "pogrzebali"  w dokumentacji zamieszczonej na stronie Federal Communications Commission:

LG Nexus 5

LG Nexus 5

LG Nexus 5

LG Nexus 5

Jak widać, produkowane ono jest przez koreańską firmę LG, co wydaje się zaprzeczać pogłoskom, z których wynikało, że Nexus 5 powstanie w fabrykach kupionej przez Google Motoroli. Zwrotu "wydaje się" użyłem gdyż jeszcze wcześniej pojawiły się spekulacje mówiące o tym, że być może nie będziemy mieli jednego następcy smartfona Nexus 4, lecz kilka modeli różnych producentów.

Obecnie oczekuje się, że Google zamierza zaprezentować wspomniany system Android KitKat oraz Nexusa 5 w przyszłym miesiącu.