Nexus 5 od LG pojawił się na chwilę w sklepie Google Play wraz z ceną

Nexus 5 nadchodzi wielkimi krokami. Oficjalnej prezentacji nowego telefonu od Google, który ma zadebiutować z Androidem w wersji 4.4 KitKat, spodziewamy się dopiero pod koniec października. Już od tygodni jesteśmy wręcz bombardowani plotkami dotyczącymi wyglądu i specyfikacji tego urządzenia. Dziś rano poznaliśmy jednak jego prawie pewny wygląd i specyfikację. Źródłem tego ostatniego przecieku jest bowiem sam sklep Google Play.

Jak donosi serwis engadget.com najnowszy telefon z linii Nexus wyprodukowany ponownie przez koreańską firmę LG pojawił się u niektórych użytkowników na chwilę na stronie sklepu Google Play. Nadal nie jest to oficjalne potwierdzenie istnienia tego modelu, a twórcy systemu Android nabierają wody w usta. Niemniej jednak zdjęcie Nexusa 5, które znalazło się na stronie, wygląda przekonująco.

Podstawowy telefon LG Nexus 5, który znalazł się na stronie sklepu Google Play, został wyceniony na 349 dolarów. Nie wydaje się to wygórowaną ceną, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego spodziewane parametry. Ekran ma mieć przekątną o długości 4,95 cala, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, moduł LTE i 16 lub 32 GB pamięci, więc ewidentnie mamy do czynienia z urządzeniem z wysokiej półki, a nie jak w przypadku Nexusa 4 średniaka.

Nexus 5 od LG pojawił się na chwilę w sklepie Google Play wraz z ceną

ScreenHunter_11 Oct. 18 07.09

Obecnie strona produktu znów pokazuje już znów tylko obecnego nadal w sprzedaży Nexusa 4. Możliwe, że mamy tutaj do czynienia z błędem, przez co na chwilę wyświetlone zostały zapisane na serwerze treści, które miały być opublikowane dopiero po oficjalnej premierze tego modelu. Równie dobrze może być to kontrolowany wyciek, którego zadaniem było tylko i wyłącznie podgrzanie atmosfery. Tak czy inaczej do końca miesiąca Google powinno już wyłożyć wszystkie karty na stół.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
  • W Microsoft Edge pojawi się cała masa przydatnych narzędzi