Nexus 5: problemy z baterią całkowicie usunie Android L

Użytkownicy smartfona Nexus 5, którzy doświadczyli problemu z szybko wyładowującym się akumulatorem na skutek problemu z procesem o nazwie mm-qcamera-daemon, powinni odczuć znaczącą poprawę wraz z instalacją systemu Android L.

Nexus 5 to smartfon bardzo pozytywnie przyjęty przez rynek. Niestety okazało się, że ma on pewien bardzo kłopotliwy problem z aparatem, a konkretnie procesem o nazwie mm-qcamera-daemon zapewniającym do niego dostęp aplikacjom takim jak np. Skype. Przez to, że nie jest on zamykany po wyjściu z aplikacji i cały czas pracuje w tle mocno obciążając CPU znacząco wpływa na skrócenie czasu pracy na baterii. Co więcej, bateria Nexusa 5 nawet w trybie czuwania zostaje wyładowana w ciągu jednego dnia.

Z problemem tym firma Google zmierzyła się wraz z udostępnieniem Androida 4.4.3, który wnosił ze sobą kilka poprawek do kodu aparatu. Niestety nie przyniosły one zamierzonego rezultatu.

Kilka dni temu na "Android Open Source Project - Issue Tracker" w reakcji na komentarze użytkowników twierdzących, że po instalacji Androida 4.4.3 problem dalej występuje, członek zespołu rozwijającego Androida zapewnił, że przygotowywane są kolejne poprawki do kodu aparatu. Powinny one definitywnie usunąć problem i mają być udostępnione wraz z następną główną aktualizacją dla Nexusa 5, czyli Androidem L.