Nexus 5 zaoferuje aparat 8 MP, ale za to z rewolucyjnymi możliwościami!

Nexus 5 zostanie wyposażony w aparat o rozdzielczości 8 milionów pikseli, czyli takiej samej, jak Nexus 4. Zaoferuje jednakże w odróżnieniu od niego rewolucyjną technologię MEMS.

Premiera smartfona Nexus 5 zbliża się wielkimi krokami. Nie dziwi więc, że w Sieci pojawia się coraz więcej doniesień na jego temat (z ostatnimi zapoznacie się tutaj). Dzisiaj mam okazję przedstawić Wam kolejne interesujące informacje, tym razem dotyczące wbudowanego urządzenie Google'a aparatu cyfrowego.

Technologia MEMS

Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynika, że Nexus 5 zostanie wyposażony w aparat dysponujący 8-megapikselową matrycą. Dla tych, którzy z niezadowoleniem kręcą nosem mam jednak miłą informację. Wspomniany moduł aparatu zostanie prawdopodobnie zbudowany w oparciu o elementy mikroelektromechaniczne (MEMS). Dzięki temu potrafi on, w porównanie do obecnych aparatów, 7-krotnie szybciej ustawić ostrość i ekstremalnie szybko wykonać serię wielu zdjęć (mamy po prostu kilkanaście zdjęć wyostrzonych w różny sposób). Jeżeli wykonujemy zdjęcie obiektu, który się nie porusza, otrzymujemy więc możliwości późniejszego ustawienia ostrości na wybranym fragmencie ujęcia, czyli funkcjonalność znaną z aparatów Lytro.

Moduł aparatu dostarczyć ma firma Digital Optics. Jego parametry przedstawiają się następująco:

- rozdzielczość 8 milionów pikseli

- brak podświetlenia BSI

- przysłona f/2.4

- rozmiar matrycy - 1/3,2 cala

Na koniec film pokazujący możliwości aparatu Digital Optics zbudowanego w oparciu o technologię MEMS:

No i super. Zdecydowanie bardziej wolę takie rozwiązanie, niż matrycę o większej liczbie pikseli, która dodatkowo często zachowuje swój rozmiar.