Nexus 5P Sailfish - specyfikacja

Nexus 5P Sailfish, kolejny smartfon z linii modeli z "czystym" Androidem sygnowanych marką Google, zaoferuje bardzo porządną specyfikację.

Firma HTC przygotowuje dwa smartfony, które wejdą do rodziny Nexus. Większy z nich nich nosi kodowe oznaczenie Marlin, natomiast mniejszy Sailfish i ma być wprowadzony na rynek pod nazwą Nexus 5P. Kilka dni temu specyfikację drugiego z tych gadżetów ujawnił GFXBench. Dzisiaj potwierdzona została przez dane zgromadzone w benchmarku AnTuTu. Obecnie wydaje się więc coraz bardziej prawdopodobne, że Nexus 5P Sailfish zaoferuje do dyspozycji użytkownika:

- ekran o przekątnej wynoszącej 5 cali i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli

- układ SoC Qalcomm Snapdragon 820 z grafiką Adreno 530

- 4 GB pamięci RAM

- 32 GB pamięci wewnętrznej

- aparat główny o rozdzielczości 13 MP (umożliwiać ma nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K)

- aparat przedni o rozdzielczości 8 MP

Oczywiście nad całością czuwać ma najnowszy system Google, który znajduje się w ostatniej fazie prac, czyli Android w wersji 7.0 Nougat.

Nexus Marlin i Sailfish - kiedy premiera?

Niestety obecnie nie wiadomo, kiedy dokładnie oba nowe smartfony z linii Nexus zostaną oficjalnie zaprezentowana. Powinno jednak to nastąpić wkrótce po premierze wspomnianego Androida 7.0 Nougat. Warto też przypomnieć, że zgodnie z tradycją Google urządzenia z linii Nexus prezentowane są we wrześniu lub październiku.