Nexus 6 bez skanera linii papilarnych przez...Apple. Brawo Motorola

Nexus 6 miał ponoć oferować skaner linii papilarnych. Może i dobrze, że go nie ma...

Były prezes Motoroli, Dennis Woodside, udzielił wywiadu, którego lektura dostarcza nam interesujących informacji na temat najnowszego smartfona Nexus stworzonego przy współpracy z Google, modelu Nexus 6. Dowiadujemy się bowiem, że urządzenie to miało być wyposażone w skaner linii papilarnych. Docelowo miał się on znaleźć z tyłu obudowy fabletu dokładnie w miejscu zagłębienia, które z konieczności zostało ozdobione logiem Motoroli.

Nexus 6

Nexus 6

Dlaczego tak się stało?

Realizacja tego pomysłu nie doszła do skutku przez działania...Apple. Producent iPhone'a kupił bowiem w 2012 roku za kwotę 356 mln dolarów zajmującą się czujnikami biometrycznymi firmę AuthenTec (Motorola skorzystała w 2011 roku z jej technologii przy smartfonie Atrix 4G), która, jak podkreśla Woodside, deklasowała konkurencję.

Podsumowując, szefowie Motoroli doszli do wniosku, że jeżeli ich fablet opracowywany dla Google nie może mieć skanera najwyższej jakości, lepiej żeby nie miał go w ogóle. Wydaje mi się, że to rozsądne podejście, inne niż zaprezentował Samsung. Dla przypomnienia, skaner zastosowany w Galaxy S5 stwarza duże problemy. Ostatnio pojawiły się nawet spekulacje, z których wynika, że koreańska firma zamierza w przypadku Galaxy S6 zastosować skaner działający na takiej samej zasadzie jak skaner w iPhone'ie.