Nexus 6 jest wodoodporny

Nexus 6, najnowszy smartfon opracowany przy udziale Google, posiada ochronę przed działaniem wody.

Firma Google zaprezentowała nowy smartfon (a dokładniej phablet), czyli model Nexus 6 wyposażony w ogromny 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD oraz potężne podzespoły takie jak czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 805 i 3 GB pamięci RAM. Porównując specyfikację urządzenia na stronie Google i Motoroli można jednak zauważyć jedną interesującą różnicę, którą zaznaczyłem na poniższym zrzucie ekranu:

Jak widzicie, przy pozycji "Odporność na wodę" napisane jest "Tak". Biorąc pod uwagę, że nie mamy tutaj mowy o jakimkolwiek stopniu ochrony IP (z ang. "International Protection Rating"), można więc założyć, iż chodzi o zastosowanie powłoki hydrofobowej, z której korzysta np. Motorola Moto X. Oznacza to więc, że co prawda Nexusem 6 nie będziemy mogli wykonywać zdjęć pod wodą, jak Galaxy S5, lecz przynajmniej nie powinniśmy obawiać się o jego uszkodzenie, gdy niechcący wylejemy na niego wodę.

Podsumowując, to dobrze, że takie rozwiązanie zostało zastosowane. Dodajmy, że Nexus 6 jako pierwszy z linii Nexus je oferuje.