Nexus 6 kontra iPhone 6 Plus w pojedynku na aparaty

Według przeprowadzonych przez specjalistów z laboratorium DxO kilka miesięcy temu testów najlepszymi właściwościami fotograficznymi mogły się pochwalić smartfony Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Nic się nie zmieniło po przetestowaniu smartfona Google Nexus 6.

Wielu wielbicieli "czystego" Androida zastanawia się nad zakupem phabletu Motorola Google Nexus 6. W podjęciu decyzji raczej największej uwagi nie będą oni poświęcali możliwościom fotograficznym tego urządzenia, ale z pewnością dla niektórych jest to istotny element. Dzisiaj mamy okazję zaprezentować wyniki testów, które przygotowali zajmujący się od lat testowaniem aparatów (i wbudowanych modułów aparatów) eksperci z laboratorium DxO.

Eksperci mogą przyznać maksymalnie 100 punktów. Obecnie pierwsza szóstka najlepszych "fotograficznych" smartfonów prezentuje się następująco:

- Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus: 82 punkty

- Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z3 i Xperia Z2: 79 punktów

- Motorola Google Nexus 6: 78 punktów

Motorola Nexus 6

Motorola Nexus 6

Google Nexus 6 zajął szóste miejsce. Z jednej strony więc można powiedzieć, że nie zachwycił ekspertów, natomiast z drugiej można zauważyć, że zdobył trzeci wynik punktowy w historii testów.

Co się nie podobało?

- różowy balans bieli podczas wykonywania zdjęć w pochmurny dzień

- zauważalny spadek ostrości na brzegach zdjęć

- mało wydajny autofokus i to w każdych warunkach oświetleniowych

- przy rejestracji filmów optyczna stabilizacja obrazu nie zapobiega zniekształceniom obrazu podczas panoramowania. .Występuje też efekt rolling shutter

Co się podobało?

- wysoki poziom odwzorowania detali przy dobrych warunkach oświetleniowych

- ładne kolory podczas fotografowania w plenerze

- dobre odwzorowanie kolorów i detali w czasie korzystania z lampy błyskowej

- stabilny i powtarzalny autofokus

- niskie szumy, oddawanie barw i szczegółowe tekstury przy nagrywaniu filmów