Nexus 6 nie będzie tani

Nexus 6 nie powinien kosztować więcej niż 450 funtów, lecz nie będzie też bardzo tani.

Wiele wskazuje na to, że dzisiaj będziemy świadkami premiery smartfona Motorola Nexus 6. Dla osób czekających z niecierpliwością na to urządzenie i mających przy okazji nadzieję, że będzie ono bardzo tanie, mamy niestety niepokojące informacje. Paul O’Brien (założyciel MoDaCo i deweloper związany z Androidem) zamieścił bowiem właśnie na koncie na Twitterze następujący wpis:

"Nexus 6 (czy jak tam on będzie się docelowo nazywał), powinien kosztować poniżej 450 funtów, lecz nie oczekujcie, że będzie ultra tani."

Czy jednak jeżeli Nexus 6 faktycznie będzie kosztował blisko 450 funtów (w przeliczeniu ok. 2380 zł), a nie 300, jak to było w przypadku Nexusa 5, Google nie będzie mógł liczyć na dużą sprzedaż? Wydaje się, że nie powinno być z tym problemów. Przy założeniu, że wcześniejsze doniesienia się potwierdzą, powinniśmy bowiem otrzymać do dyspozycji sprzęt cechujący się topową specyfikacją za cenę znacznie niższą od cen konkurencyjnych phabletów. Ponadto mówimy tutaj o urządzeniu z systemem Android L, który np. do Galaxy Note 4 trafi dopiero za kilka miesięcy.

Zobacz również:

  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!
  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]