Nexus 6 pojawił się w europejskich sklepach Play Store. Znamy cenę

W europejskich sklepach Google Play pojawił się phablet Nexus 6. Poznaliśmy jego cenę, lecz nadal nie znamy terminu rozpoczęcia sprzedaży.

Nexus 6 to pierwszy phablet, w którego projekt zaangażowała się firma Google. Jego produkcją zajęła się Motorola, natomiast sprzedaż urządzenia rozpoczęła się 29 października na rynku Stanów Zjednoczonych.

Niestety firma Google milczy w sprawie terminu rozpoczęcia przedsprzedaży Nexusa 6 w Europie. Z niepotwierdzonych informacji jednego z holenderskich sklepów wynikało, że została ona zaplanowana na 3 listopada. Kilka dni przed tym terminem pojawiły się jednak kolejne, tym razem niepokojące doniesienia sugerujące, że urządzenie trafi do przedsprzedaży w Holandii i Wielkiej Brytanii (a więc i w pozostałych krajach europejskich) najwcześniej 18 listopada. O ile jednak dalej nie wiemy, czy tak się stanie, o tyle ten oczekiwany przez wielu konsumentów phablet pojawił się w właśnie w ofercie 12 sklepów Play Store w następujących krajach: Australia, Belgia, Kanada, Francja, Niemcy, Indie, Włochy, Japonia, Holandia, Hiszpania, Szwecja i Wielka Brytania.

Dzięki temu poznaliśmy europejskie ceny Nexusa 6:

Wielka Brytania: 499 funtów (Nexus 6 w wersji 32 GB); 549 funtów (Nexus 6 w wersji 64 GB)

Kraje UE: 649 euro (Nexus 6 w wersji 32 GB); 699 euro (Nexus 6 w wersji 64 GB)

Co do wspomnianego terminu rozpoczęcia przedsprzedaży w sklepach widnieje jedynie napis, że dostawy powinny "rozpocząć się wkrótce".