Nexus 6 w Europie później niż zakładano

Nexus 6 trafi prawdopodobnie do rąk pierwszych europejskich użytkowników dopiero w grudniu.

Kilkanaście dni temu firma Google zaprezentowała oficjalnie ogromny phablet Nexus 6. 29 października urządzenie trafiło do przedsprzedaży na rynku Stanów Zjednoczonych, gdzie, jak się właśnie dowiadujemy, w zaledwie kilka godzin zostało wyprzedane. Co jednak z europejskimi konsumentami? Niestety do tej pory nie mamy żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Oznacza to więc, że możemy się obecnie opierać jedynie na spekulacjach.

Co z nich wynika?

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami jednego z holenderskich serwisów przedsprzedaż Nexusa 6 miała się rozpocząć 3 listopada. Dzisiaj twierdzi on jednak, że została ona przesunięta na 18 listopada. Przesunięcie to potwierdza jeden z brytyjskich sklepów, który otrzymał ponoć od Motoroli informację, że przedsprzedaż phabletu nie rozpocznie się w Wielkiej Brytanii "przed 18 listopada".

Biorąc pod uwagę powyższe doniesienia można chyba założyć, że podobna sytuacja wyglądać będzie także w innych europejskich krajach. Jeżeli tak, Nexus 6 kupiony w Europie trafi prawdopodobnie do rąk pierwszych konsumentów dopiero w grudniu.

Na koniec warto przypomnieć, że Nexus 6 będzie prawdopodobnie kosztował w Europie 569 euro.