Nexus 6 w wersji mini? Zapomnijcie, lub wybierzcie Nexusa 5

Osoby liczące na to, że Google zaprezentuje mniejszą wersję phabletu Nexus 6, niestety się zawiodą, co potwierdził właśnie w jednym z wywiadów David Burke, kluczowa postać zaangażowana w rozwój programu Nexus oraz Androida.

Firma Google oficjalnie wkroczyła na rynek phabletów prezentując model Nexus 6, który posiada ogromny, blisko 6-calowy wyświetlacz, pokonując pod tym względem pierwszy phablet Apple, czyli iPhone 6 Plus. Część z konsumentów ma jednak nadzieję, że wspomniany Nexus 6 doczeka się także mniejszej wersji. W udzielonym serwisowi CNET wywiadzie David Burke stwierdził, że konsumenci po prostu nie wiedzą, że woleliby mieć phablet:

"Jeżeli dasz im phablet na tydzień, 50% z nich przyzna, że takie urządzenie im się podoba i nie chcą go zwrócić".Nawet jeżeli ma rację, to i tak pozostaje 50% osób, które zwróciłyby phablet utwierdzając się mocniej w przekonaniu, że najlepszym dla nich wyborem jest smartfon z mniejszym ekranem. Dla nich Burke ma radę, aby kupili smartfon Nexus 5, lub wybrali jakieś urządzenie innej firmy. Być może miał na myśli zaprezentowany właśnie przez Motorolę model DROID Turbo, który pod względem specyfikacji nie różni się zbytnio od Nexusa 6 oferując jednakże mniejszy, 5,2-calowy ekran QHD.

Zobacz również:

  • W Microsoft Edge pojawi się cała masa przydatnych narzędzi
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.10.2021]

Tutaj jednak jest pewien poważny problem, ponieważ wspomniany DROID Turbo przygotowany został z myślą o sieci Verizon w Stanach Zjednoczonych. Być może są plany udostępnienia urządzenia dla innych operatorów oraz rynków, lecz póki co, nic o nich nie słyszeliśmy.