Nexus 6P: najpierw się wyginał, teraz pęka szkło z tyłu obudowy...

Nexus 6P przysparza pierwszym użytkownikom sporo problemów. Do łatwo wyginającej się obudowy dołączyło samoistnie pękające szkło.

Nexus 6P to pierwszy w historii linii Nexus smartfon dysponujący metalową obudową. Jest to też pierwszy Nexus wyprodukowany przez chińską firmę Huawei. Osoby zamierzające kupić to urządzenie co rusz atakowane są jednak niepokojącymi doniesieniami. Niedawno na wideoblogu JerryRigEverything zamieszczone zostały materiały, które pokazują jak łatwo złamać Nexusa 6P:

Dzisiaj na Reddicie można znaleźć natomiast wpisy właścicieli Nexusa 6P, którzy twierdzą, że znajdujące się z tyłu szkło (zabezpiecza m.in. aparat) potrafi się zniszczyć bez jakiejkolwiek ingerencji z ich strony.

Nexus 6P: najpierw się wyginał, teraz pęka szkło z tyłu obudowy...

Nexus 6P - pękające z tyłu szkło

Czy to możliwe? Jak najbardziej. Warto bowiem tutaj przypomnieć, że z podobnym problemem borykali się właściciele Nexusa 4, w przypadku którego łatwo dochodziło do pękania tylnej szklanej części obudowy. Okazało się, że miała ona problem z wytrzymaniem nagłej zmiany temperatury.

Tylne szkło to jednak nie jedyny "szklany" problem. Pojawiły się bowiem także wpisy, których autorzy skarżą się na długie pęknięcia szkła wyświetlacza. Uważni czytelnicy pewnie zauważyli, że z czymś takim mieliśmy do czynienia w pierwszym materiale JerryRigEverything:

Nexus 6P: najpierw się wyginał, teraz pęka szkło z tyłu obudowy...

Nexus 6 - pękający przedni szklany panel

Na koniec przypomnę tylko jeszcze, że Nexus 6P cechuje się konstrukcją, która (według specjalistów z iFixit) praktycznie nie pozwala na przeprowadzenie samodzielnej naprawy. Bez porównania lepiej pod tym względem wypadają np. Nexus 5X i iPhone 6s.