Nexus 9 w plastikowej obudowie pojawia się na pierwszej fotografii

W internecie pojawiło się zdjęcie przedstawiający urządzenie, którym ma być Nexus 9 produkcji HTC. Jesli fotografia jest autentyczna, to stoi w sprzeczności z poprzednimi plotkami o metalowej obudowie pierwszego tabletu pracującego pod kontrolą Androida L.

Informacje o tablecie z rodziny Nexus produkcji HTC o kryptonimie Volantis krążyły po sieci jeszcze przed konferencją Google I/O, która odbyła się w czerwcu tego roku. Na samej prezentacji jednak nie pojawiło się żadne nowe urządzenie mobilne oprócz kilku smartwatchy. Wydarzenie zostało niemal w całości poświęconego nadchodzącej wersji systemu operacyjnego Android L.

Google zapowiadało premierę Androida L na jesień i od kilku tygodni pojawiają się kolejne doniesienia o nowych urządzeniach, które mają zadebiutować razem z nową edycją oprogramowania. Jednym z nich ma być telefon Nexus 6 wyprodukowany przez Motorolę, a drugim tablet Nexus 9 "Volantis" opracowany przez tajwańskie HTC.

Zobacz również:

  • Galaxy Tab A8 - nowy tablet Samsunga na pierwszych grafikach
  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

Na profilu @upleaks w serwisie Twitter pojawiła się fotografia tabletu, którym rzekomo jest właśnie Nexus 9. Wbrew wcześniejszym plotkom tablet HTC zdaje się mieć plastikową, a nie metalową obudowę. Na obudowie można zobaczyć logo Google oraz logo producenta. Oczywiście nie wiadomo, czy fotografia jest autentyczna, ale na taką wygląda.

Jeśli wierzyć informacjom @upleaks tablet ma być sprzedawany nie tylko w Google Play, ale też poprzez witrynę Amazonu. Nie jest zaskoczeniem, że ma pojawić się też wariant z modemem LTE. Spodziewamy się też, że Nexus 9 będzie miał rozdzielczość 2560 na 1600 pikseli przy 9-calowej przekątnej. Urządzenie ma napędzać procesor Nvidia K1 wspomagany przez 2 GB pamięci RAM.

Fotografia wskazuje też na to, że potwierdzą się informacje o tym, że tablet Nexus 9 będzie miał proporcje 16:10 zamiast 16:9. Nadal jednak format ekranu będzie bardziej zbliżony do poprzednich tabletów firmy z Mountain View produkcji Asusa i LG, niźli iPadów od Apple.

źródło: @upleaks