Nexus LOW-7000 - cooler typu Low Profile dla Core i7

Holenderska firma Nexus wzbogaciła swoją ofertę nowym coolerem CPU o oznaczeniu LOW-7000. Urządzenie, które przeznaczone jest do chłodzenia procesorów Intela korzystających z podstawki LGA 1366, to rozwiązanie niskoprofilowe.

Dzięki specjalnej konstrukcji nowy cooler firmy Negus - LOW-7000 - charakteryzuje się niewielką wysokością wynoszącą 70,3 mm (pozostałe wymiary - 138 x 123 mm) oraz wagą sięgającą 475 gramów (czytaj też: "Dwaj gladiatorzy OCZ obronią procesor przed przegrzaniem"). Urządzenie dzięki temu może z powodzeniem być montowane w charakteryzujących się niewielkimi wymiarami obudowach komputerowych stosowanych np. w systemach HTPC.

Nexus LOW-7000

Nexus LOW-7000

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników procesorów Intela korzystających z najnowszej podstawki LGA 1366 (obsługuje również układy w wersji LGA 775). Dysponuje miedzianą podstawą na której umieszczono niewielki aluminiowy radiator. Wychodzą z niej cztery miedziane ciepłowody (każdy o średnicy 6 mm), które transportują generowane przez procesor ciepło do większego, zajmującego się jego rozpraszaniem radiatora (wyposażony on jest w szereg cienkich aluminiowych blaszek). Na jego powierzchni (równolegle do podstawy) zainstalowano 120-milimetrowy wentylator, którego łopatki obracają się z prędkością 500-2000 obrotów na minutę (system PWM dopasowuje prędkość do temperatury procesora) i generują hałas na poziomie 15-24 dB(A).

Niestety cena urządzenia nie została podana. Jego dokładną specyfikację można znaleźć na witrynie producenta.


Zobacz również