Nexus One świetnie się sprzedaje

Niedawno Google podjęło decyzję o zakończeniu sprzedaży detalicznej smartfonu Nexus One i skupieniu się na autoryzowanych dystrybutorach. Teraz jeden z pracowników firmy ogłosił na blogu, że telefon rozchodzi się jak świeże bułeczki.

W maju informowaliśmy o zmianie sposobu dystrybucji Nexus One. Google zdecydowało, że smartfon zostanie wycofany ze sprzedaży detalicznej. Zamiast tego trafiać ma on wyłącznie do autoryzowanych dystrybutorów. Ponadto niedawno firma zdecydowała, że udostępni im odblokowane wersje urządzeń za pośrednictwem Android Market.

Okazało się, że te posunięcia były strzałem w dziesiątkę. Tim Bray na oficjalnym blogu Andoid Developers chwali się, że telefon stał się nawet "zbyt popularny". Okazało się, że zamówienia już przewyższyły zapasy firmy. Google musi zlecać produkcję dodatkowych partii producentowi telefonu, firmie HTC.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Nie można się dziwić radości Google. Jeszcze parę miesięcy temu Nexus One miał spore problemy z popularnością. Po premierze telefonu okazało się, że nie jest on tak chodliwym towarem jak się spodziewano. Z marcowych raportów wynikało, że przez pierwsze dwa miesiące po premierze telefon sprzedał się zaledwie w 135 tysiącach egzemplarzy. To mało w porównaniu do miliona sprzedanych kopii konkurentów - Motorolli Droid czy iPhone’ów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: