Nexus S - problem z resetowaniem

Google Nexus S ma poważny problem z samoczynnym resetowaniem się. Wielu użytkowników spotyka się z nim np. gdy prowadzi rozmowę dłużej niż 3 minuty.

Nexus S miał być modelowym przykładem dla smartfonów z Androidem 2.3. Niestety jego użytkownicy napotykają na problem z resetowaniem się urządzenia. Pierwsze tego typu zgłoszenia płynęły na forum deweloperów Androida pod koniec grudnia.

Użytkownicy Nexusa S skarżą się, że telefon potrafi się bez wyraźnego powodu zresetować nawet kilka razy dziennie. Niektórzy posiadacze smartfonu zauważyli związek pomiędzy tym zdarzeniem a dłuższą rozmową przez telefon. Redaktor serwisu Android and Me napotkał na taki problem m.in. gdy prowadził ją przez 15 minut. Inni użytkownicy zgłaszali problem nawet po trzech minutach rozmowy.

Resetowanie zdarza się jednak także gdy telefon nie korzysta z sieci GSM, np. z włączonym trybem samolotowym lub podczas słuchania muzyki. Na razie deweloperzy telefonu i systemu nie ustalili przyczyny, ale już zajmują się tą sprawą.