Nexus WaveAir - zewnętrzne chłodzenie ze śledziem PCI

Firma Nexus zaprezentowała interesujące chłodzenie komputera PC, któremu nadała oznaczenie WaveAir. Urządzenie pracuje na zewnątrz obudowy - podłączane jest na jej tylnej ściance w miejscu jednej z zaślepek na dodatkowe karty rozszerzeń PCI.

Nexus WaveAir działa jak odkurzacz - ma za zadanie wyssać nagrzane powietrze, które znajduje się wewnątrz obudowy komputera. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że montujemy je na zewnętrz w miejscu jednej z zaślepek na dodatkowe karty rozszerzeń PCI (wykonanie tej czynności wydaje się równie proste jak zamontowanie karty graficznej).

Nexus WaveAir

Nexus WaveAir

Chłodzenie wykonane zostało z czarnego plastiku - jego wymiary oraz waga wynoszą, odpowiednio, 89,5 x 89,5 x 98 mm i 160 gramów. W jego wnętrzu pracuje 80-milimetrowy wentylator, którego łopatki obracają się z prędkością 1500 obrotów na minutę - przekonuje producent, że generują one hałas na poziomie 17,6 dB.

Nexus WaveAir

Nexus WaveAir

Nexus WaveAir powinien trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Producent objął urządzenie 3-letnim okresem gwarancji, niestety nie podał jego przewidywanej ceny.

Więcej informacji: Nexus


Zobacz również