Nexusa 6 nie będzie. Zastąpi go pierwszy model z linii Silver wyprodukowany przez LG

Nexus 5 to prawdopodobnie ostatni smartfon z linii Google Nexus. Jego projekt został podobno "skasowany" na rzecz pierwszego modelu przygotowanego w ramach programu Silver przez firmę LG.

Linia urządzeń Nexus to następujące smartfony: Nexus One, Nexus S, Galaxy Nexus, Nexus 4 i Nexus 5. Ich produkcją zajmowały się firmy HTC, Samsung i LG, natomiast ich podstawowymi zaletami były atrakcyjna cena oraz "goły" Android bez dodatków producentów i zawsze uaktualniany w pierwszej kolejności.

Pod koniec kwietnia pojawiły się jednak doniesienia, z których wynikało, że Google zamierza zrezygnować z urządzeń Nexus na rzecz nowej linii smartfonów i tabletów z linii Silver, które miałyby cechować się przede wszystkim brakiem nakładki, minimalną ilością preinstalowanego oprogramowania oraz natychmiastowymi aktualizacjami. Ważne informacje dotyczące tych planów przedstawił właśnie na Twitterze mikrobloger @evleaks:

Nie będzie już Nexusa 6?

Nie będzie już Nexusa 6?

Jak widzicie, wynika z nich, że nie doczekamy się smartfona Nexus 6, który zastąpiony zostanie przez pierwszy smartfon z linii Silver. Ponadto dowiadujemy się, że jego produkcją, podobnie jak Nexusa 5, zajmie się firma LG oraz, że jako jeden z pierwszych na rynku zaoferuje on układ Qualcomm Snapdragon 810 SoC.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja: @evleaks nieco wcześniej napisał, że pierwsze urządzenia z programu Silver pojawią się w lutym 2015 roku.