Ni no Kuni w Ameryce

17 listopad to magiczna data dla wszystkich miłośników jRPG. Tego właśnie dnia w Japonii ma swoją premierę Ni no Kuni: Queen of the White Holy Ashes. Jak do tej pory gracze spoza Kraju Kwitnącej Wiśni mogli jedynie mieć nadzieję, że również zagrają w grę. Jak widać cuda się jednak zdarzają.

Modlitwy graczy z całego świata zostały w końcu wysłuchane. Akihiro Hino potwierdził na tegorocznym TGS, że angielska wersja gry jest również w produkcji i trafi do Ameryki w 2012 roku. Muszę przyznać, że w tym momencie padłem na zawał, bo jest to dla mnie jedna z najbardziej pożądanych obecnie tytułów. Możliwość zagrania w Ni no Kuni w bardziej zrozumiałym dla wszystkich języku jest... powiedzmy, że naprawdę mocno się cieszę. A sądzę, że nie ja jedyny.

Fanom jRPG tytułu nie trzeba reklamować. Warto jednak przypomnieć w dwóch zdaniach o co tak naprawdę chodzi. Ni no Kuni zostało popełnione przez znane Level-5 oraz Studio Ghibli, które słynie z najpiękniejszych, japońskich animacji. Już po tym combo można się domyślić co dzieje się na ekranie, ale by nie być gołosłownym dosłownie kilka dni temu prezentowałem wam wspaniały zwiastun - warto go sobie odświeżyć.

Gra przewidziana jest wyłącznie na PS3.