Nici z OnePlus Watch - problemy z systemem opóźniły premierę

OnePlus ostatnimi czasy drażnił się z nami przeciekami na temat nowego smartwatcha. W międzyczasie zaprezentowano dwa tanie smartfony z serii Nord, a teraz anulowano projekt zegarka.

Drugie podejście OnePlus'a do prezentacji swojego pierwszego smartwatcha spełzło na niczym.

OPPO Watch

OPPO Watch

OnePlus od czasu debiutu w 2014 roku do dziś skupia się głównie na produkcji smartfonów. W portfolio nie znajdziemy zbyt wielu akcesoriów. Z oficjalnych informacji wiemy, że od 2015 roku firma pracuje nad smartwatchem.

W tym roku OnePlus oficjalnie chwalił się nadchodzącym zegarkiem OnePlus Watch. Jako, że wcześniej Oppo zaprezentowało swój zegarek Oppo Watch podejrzewamy, że OnePlus skorzysta z tego samego projektu lekko modyfikując go do własnych potrzeb.

Niestety zegarek OnePlus Watch nie został zaprezentowany razem z najnowszym smartfonem OnePlus 8T w pierwszej połowie października.

Dziś otrzymaliśmy dosyć wiarygodną informację o odroczeniu premiery zegarka OnePlus Watch. Max J, który niejednokrotnie dostarczał nam sprawdzonych informacji na temat nadchodzącego sprzętu od OnePlus przekazał, że firma anulowała premierę. Max J sądzi, że wszystko w związku z problemami produkcyjnymi wywołanymi pandemią COVID-19 oraz trudnościami ze zoptymalizowaniem mocno zmodyfikowanego oprogramowania układowego.

Po raz pierwszy zegarek OnePlus Watch miał zadebiutować jeszcze w 2016 roku jako urządzenie z Android Wear. Projekt zakładał wykorzystanie okrągłego wyświetlacza.

Sprawdź ile kosztuje OnePlus 8

Źródło: gizchina.com