Nicolas Sarkozy okradziony!

Specjaliści od dawna przestrzegają przed oszustami kradnącymi pieniądze drogą elektroniczną. Ostatnio ofiarą tego typu przestępstwa padł sam prezydent Francji, Nicolas Sarkozy. Szczęśliwie, dla głowy państwa, skradziono jedynie niewielkie sumy pieniędzy.

Przedstawiciel francuskiego gabinetu prezydenta, Luc Chatel, przyznał w wywiadzie udzielonym francuskiemu radiu że z prywatnego konta prezydenta Sarkozy'ego zginęły jedynie niewielkie sumy pieniędzy. Chatel poinformował, że do zdarzenia doszło miesiąc temu i obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

Przedstawiciel prezydenta zapewnił również, że przestępcy "z pewnością zostaną ukarani". Co więcej, jego zdaniem, takie sprawy pokazują że niezbędne jest podjęcie dodatkowych działań by wzmocnić istniejące obecnie zabezpieczenia.

Graham Cluley, konsultant w firmie Sophos, twierdzi że dziś nikt tak naprawdę nie może czuć się do końca bezpieczny.

"Interesuje mnie to jak przestępcom udało się pozyskać hasło do konta, które powinno być bezpieczne. Takie przypadki pokazują, że w dzisiejszych czasach nikt nie jest tak naprawdę bezpieczny. Każdy może paść ofiarą podobnego oszustwa."